Łączenie......

Dostępność

Korzystanie z naszego serwisu

Problemy techniczne

Jeśli potrzebujesz pomocy i wskazówek z zakresu korzystania z naszego serwisu lub masz trudności z zapisaniem się do niego, otrzymywaniem e-maili i przeglądaniem strony, daj nam znać. Z przyjemnością poznamy także twoje zdanie na temat serwisu, wysłuchamy wszelkich uwag o nas oraz sugestii dotyczących proponowanych ulepszeń.

Proszę wypełnij formularz, w którym możesz podzielić się swoją opinią. Znajdziesz go tutaj.Korzystanie z technologii stron internetowych

Może się okazać, że zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej znacznie ułatwisz sobie korzystanie z naszego serwisu. Możesz zmienić opcje w swojej przeglądarce, wybierając wielkość i kolor tekstu oraz kolor tła. Jeśli korzystasz z najnowszej wersji przeglądarki Internet Explorer będziesz w stanie zmienić zestawienia kolorystyczne na tej i wielu innych stronach.

Wypełnianie formularzy

Przy wypełnianiu formularzy internetowych skorzystaj z poniższych sugestii:

Dokładnie przeczytaj cały formularz zanim zaczniesz go wypełniać
Jeśli używasz screenreadera JAWS w wersji 3.3 lub wyższej, podczas wypełniania formularza pomocne może się okazać wyłączenie wirtualnego kursora PC
Kiedy już wypełnisz formularz, ponownie włącz witualny kursor PC i sprawdź wpisany tekst, a następnie wyślij formularz

Zmiana ustawień przeglądarki

Aby ustawić Internet Explorer, by przeglądarka ignorowała kolory i czcionki używane na stronach internetowych, wejdź w menu „Narzędzia" i wybierz „Opcje internetowe". Następnie wybierz „Dostępność" i zaznacz opcje „Ignoruj kolory", „Ignoruj style" i „Ignoruj rozmiary czcionek". Następnie kliknij OK, aby zatwierdzić ustawienia.

Chcąc zmienić wyłącznie rozmiar tekstu, wejdź w „Widok – rozmiar tekstu" i wybierz opcję, która najbardziej ci odpowiada (największa, większa, średnia, mniejsza, najmniejsza).

Może ci także pomóc zmiana kolorów i czcionek ustawionych na twoim komputerze jako domyślne. Robi się to w różny sposób w różnych wersjach Windows i innych systemów opearcyjnych. Należy więc skorzystać z opcji Pomoc w swoim komputerze, aby uzyskać stosowne instrukcje.

Bardziej szegółowe informacje można znaleźć na stronie organizacji AbilityNet „My computer my way" - www.abilitynet.org.uk/myway.