Łączenie......

Wstępna selekcja

Wstępna selekcja i kontrole zapewniające ochronę przed ryzykiem

Przeprowadzenie screeningu – czyli wstępnej rozmowy rekrutacyjnej z potencjalnym kandydatem – jest podstawowym elementem każdego procesu rekrutacyjnego.

Podczas pierwszego kontaktu zdobywamy najważniejsze informacje o kandydacie, które nie tylko pozwalają lepiej go poznać i zrozumieć, ale też określić stanowiska najlepiej dopasowane do jego profilu zawodowego.

Dzięki temu można szybko zweryfikować, czy oczekiwania obu stron — zarówno osoby poszukującej pracy, jak i tej poszukującej pracownika — mogą zostać spełnione.

Jeśli któryś z ważnych apektów związanych ze zmianą pracy przez kandydata (jak na przykład oczekiwania finansowe czy preferowana ścieżka rozwoju) nie jest zbieżny z konkretnym projektem rekrutacyjnym, przeprowadzenie screeningu zapewnia jasność sytuacji i tym samym umożliwia zaoszczędzenie czasu obu stronom.

Taka rozmowa pozwala również na optymalizację poszukiwań potencjalnych kandydatów pod kątem innych projektów rekrutacyjnych — znając podstawowe informacje o danej osobie, możemy swobodnie porównać jej profil zawodowy oraz oczekiwania z tym, co możemy jej zaoferować. Dzięki temu wracamy do kandydata z ofertą, która spełnia wszystkie jego oczekiwania i tym samym może zachęcić go do zmiany w życiu zawodowym.

Blank